Slovíčko dne

V záložce samostudium najdete vždy také naše slovíčko dne. Na rozdíl od starší verze aplikace zde uvidíte kromě aktuálního slova i slovíčka z předchozích dnů (podle velikosti obrazovky až 5 posledních slovíček).

Slovíčko dne je součástí naší aplikace již od roku 2016 a za tu dobu jsme jich představili více než 1500. Jde o slovíčka či fráze, která stojí za zmínku, protože v nich studenti často chybují (ve výslovnosti či použití) nebo jde o slova, která se běžně používají, ale učebnice na ně zapomínají, nebo jsou to prostě zajímavé fráze či idiomy.

A nejde jen o slovo samotné – často se stává, že pokud uvidíte nadpis, máte pocit, že článek nemusíte číst, ale my toto doporučujeme i pokročilým studentům. Často totiž najdou nějakou drobnost či zajímavost, kterou o slovíčku nevěděli.

Pozn.: Slovíčka dne zveřejňujeme i na našem webu Help for English, ale tam jsou články k dispozici pouze 24 hodin (od půlnoci do půlnoci) bez možnosti listovat zpětně. V naší aplikaci jsou slovíčka a články k nim k dispozici neomezeně.

Další vychytávka, která je pouze v aplikaci, je přehled slovíček dne. Máte totiž možnost zobrazit si je formě kalendáře. V základním menu (nad aktuálním slovíčkem dne) najdete ikonku kalendáře. Po kliknutí se vám rozbalí přehled pro aktuální měsíc. Listovat můžete samozřejmě i zpětně všemi měsíci a pak si na slovíčko kliknout a otevře se vám příslušný článek.

Po skončení každého měsíce vytváříme vždy dva testy A/B/C/D, které se zaměřují na probraná slovíčka z daného měsíce. Tyto kvízy se vždy zpětně objeví pod kalendářem za příslušný měsíc (testy ze slovíček za měsíc srpen vycházejí v prvním týdnu měsíce září, objeví se ale samozřejmě pod kalendářem za srpen).